I media
Her finner du lenker til TI Norges siste intervjuer, kronikker, podcaster og andre medieopptredener.
Omtale under Arendalsuka - Grimstad Adressetidende
— Når det gjelder om de har lært alt og tatt konsekvensene av dette, er ikke jeg den rette til å avgjøre det. Det var bra at innkjøpssaken kom frem i lyset for den var et alvorlig brudd på lov om offentlige anskaffelser, så det var viktig at den kom frem. Samtidig har den skapt mye strid også og vært ødeleggende for kommunen.
Manglende oppfølging av kritikk fra GRECO - DN
I flere år ble regjeringen advart om for svak kontroll med statsråders interessekonflikter. Nå kan internasjonal korrupsjonskritikk bli del av den kommende kontrollsaken mot regjeringen.
Stortingets aksjeregister: Skjulte summer og utdaterte lister - E24
“De manglene som her er avdekket er uheldige og gir grunn til å spørre om Stortingets rutiner er gode nok, sier Guro Slettemark, leder i organisasjonen Transparency International Norge, som jobber for å bekjempe korrupsjon”
Trenger skjerpede regler om habilitet - VG
– For utenforstående kan det være vanskelig å se en reell forskjell mellom Brenna- og Trettebergstuen-sakene. Det sier Guro Slettemark i Transparency.
Advarer mot at Norges Ukraina-støtte kan gå til korrupsjon - Dagsnytt 18 NRK
Guro Skaaren-Fystro er intervjuet i forbindelse med økonomisk støtte
Advarer mot at Norges Ukraina-støtte vil gå til korrupsjon - NRK
Gro Skaaren-Fystro advarer mot korrupsjon i Ukraina – som Norge nå gir milliarder til. Hun er spesialrådgiver i Transparency International Norge.
Ordførerens dobbeltrolle i Indre Østfold - Smaalenenes avis
TI Norge gir kommentar om om ordførerens dobbeltrolle i kommunen
Korrupsjonsindeksen - NRK Nyhetsmorgen
Gro Skaaren-Fystro kommenterer korrupsjonsindeksen på NRK Nyhetsmorgen.
Ukrainas kamp mot korrupsjon - Studio 2
Generalsekretær Guro Slettemark deltar i programmet Studio 2 på NRK P2
Korrupsjon og hvitvasking på byggeplassen
Hør om hvor utbredt korrupsjon og hvitvasking er i norsk byggenæring